Kochamy zwierzęta

“Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie”./J. Billings /

Misty nie trzeba Wam przedstawiać, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajduje się na jednym z Waszych zdjęć z pobytu nad morzem:)
Dzieci małe i duże uwielbiają się do niej przytulać, a ona najbardziej lubi drapanie za uszkiem. Najczęściej możecie ja spotkać jak wyleguje się na trawie lub spokojnie leży na czerwonym dywanie przy wejściu obok Recepcji.

Dla nas to nie jest zwykły pies, to jest Misty – ukochany Golden Retriever. Najbardziej cierpliwy pies jakiego znamy. Dzieci kochają ją i dosłownie potrafią wejść jej na głowę, a ona z laickim spokojem znosi każdą “pieszczotę”. Kiedy ma już dosyć powolnym, dostojnym krokiem odchodzi na bok gdzie chowa się przed wzrokiem podążającymi za nią dzieci.

Koty, które chodzą własnymi ścieżkami

Banan i Madzia, koty które nie uznają kompromisów. Bezsprzeczni Ulubieńcy Recepcji. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby niezauważenie przemknąć obok Recepcji, a potem już tylko zabawa w “złap mnie jeśli potrafisz”.  Nieszkodliwe i urocze. Banan to nieprzewidywalny czarny kot z białym krawacikiem, Madzia to pręgowana kotka o upartym charakterze. Ich ulubione zajęcie to majestatyczne wylegiwanie się na słońcu oraz wskakiwanie na kolana niczemu nie świadomym pracownikom Recepcji i nie tylko im. Nasi Goście z pewnością znają nie jedną zabawną historię z udziałem tych dwóch małych rozrabiaków.

Prawdziwa Joongaland

Sala Zabaw dla Dzieci Joonglaland jest inna niż wszystkie, to prawdziwy raj dla fanów zimnokrwistych istot. W terrarium mieszka para legwanów Trala i Lala. Spokojne i dostojne wylegują się całymi dniami, największą aktywność okazując w porze karmienia, kiedy to z zaangażowaniem pałaszują zdrową sałatę. Cierpliwi obserwatorzy mogą zobaczyć z jaką łatwością i gracją legwany wspinają się po swoich gałęziach.
W terrarium rezyduje także żółw Pixel. Obserwatorzy terrarium to nie tylko dzieci, często można spotkać tam dorosłych którzy z nie mniejszą ciekawością obserwują te wyjątkowe i piękne zwierzęta.

Wodna kraina

Obok Pary Legwanów i Żółwia w sali Zabaw znajduje się także duże akwarium z tropikalnymi rybami. Obserwacja ryb wpływa pozytywnie na samopoczucie, ma działanie terapeutyczna i lecznicze, obniża poziom krwi oraz odstresowuje. Dzieci, które obserwują ryki uspokajają się, są mniej podatne na stres. Na początku 2018 roku akwarium przeszło modernizację, dzięki temu rybki zyskały jeszcze lepsze warunki i bardziej komfortowe życie. Do mieszkańców naszego akwarium należą m.in. : Akara Pomarańczowopłetwa, Glonojady, Pielęgnica Cytrynowa, Pielęgnica Papuzia.