Basen

Basen Kryty oraz Strefa Wellness

Z UWAGI NA AKTUALNĄ SYTUACJĘ
BASEN KRYTY ORAZ STREFA WELLNESS
SĄ ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA.

Basen oraz Strefa Wellness czynna tylko dla Gości Imperiall Resort & MediSpa

Basen kryty – jedyny w Sianożętach

Innowacyjny basen wyposażony w nowoczesny system uzdatniania wody o znikomej zawartości chloru, w którego skład wchodzi: wydzielony tor do pływania o długości 12,5m, strefa rekreacyjna, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia, jacuzzi dla 6 osób, bezpośrednie wejście do Strefy Wellness – z kolejnym jacuzzi, łaźnią parową, sauną fińską i tężnia solankową.

Głębokość:
– część rekreacyjna (niecka główna) 1,20 m
– tor do pływania 1,30 m
– brodzik mały 0,5 m

Na basenie zapewniona jest opieka ratownika.

Zapraszamy codziennie 7 dni w tygodniu :

od godz. 10:00 – 20:00

Kompleks basenowy Imperiall to jedyny basen kryty nad morzem w Sianożętach . Jest to najnowocześniejszy obiekt basenowy w Gminie Ustronie Morskie. Wydzielony basen dla małych dzieci z wodą o znikomej zawartości chloru zapewnia doskonałe warunki do zabawy w wodzie dla naszych najmłodszych Gości. Ośrodek Imperiall Resort & MediSpa zapewnia kompleksowy wypoczynek nad morzem z basenem.

Integralną częścią Kompleksu Basenowego Imperiall Resort & MediSpa jest Strefa Wellness z sauną suchą, łaźnią parową oraz tężnią solankową i jacuzzi. Unikalny klimat i oryginalny wystrój wnętrz zapewnią Państwu niezapomniany relaks nad morzem. Wizyta w saunie pozwoli wyeliminować skutki przemęczenia, pomoże usunąć toksyny z organizmu, poprawi krążenie i zapewni odprężenie .

Sauna Fińska (Sucha) – pomieszczenie rozgrzane do temperatury około 95°C, o wilgotności 10%. Tak wysoką temperaturę utrzymuje piec z rozgrzanymi kamieniami. Korzystając z sauny, należy mieć ze sobą ręcznik, klapki i strój kąpielowy, chociaż najlepiej korzystać z niej nago. Nie należy iść do sauny z pełnym żołądkiem lub po piciu alkoholu. W suchej saunie można przebywać od 8 do 15 minut, po czym należy z niej wyjść, wziąć zimny prysznic, osuszyć się i wrócić do sauny. Po trzecim wyjściu z sauny powinno się natrzeć ciało olejkiem i wypić około litra wody lub soku. Sauna Fińska działa korzystnie na układ krążenia, kondycję i odporność.

Łaźnia Parowa – pomieszczenie rozgrzane do temperatury 43-48 stopni Celsjusza o wilgotności do 100 %. W trakcie trwania seansu powinno się pić duże ilości wody. Przed wizytą w łaźni parowej nie powinno się spożywać dużych posiłków ani pić napoi alkoholowych. W łaźni powinno się przebywać w stroju kąpielowym, nago bądź można okryć się ręcznikiem. Czas pobytu w łaźni parowej nie może być dłuższy niż 25 minut. Tego rodzaju zabieg łagodzi bóle mięśni, poprawia krążenie skórne. Ponadto łaźnia parowa działa relaksująco i poprawia ogólny stan zdrowia.

Tężnia solankowa – zbudowana jest z drewna iglastego, gałązek brzozowych i urządzeń do pompowania solanki. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania.

Sauna Fińska i Łaźnia Parowa czynne są codziennie:
od godz. 14:00 -20:00

Na terenie Imperiall Resort & MediSpa znajduje się zespół dwóch basenów letnich zaplanowany z myślą o klientach w każdym wieku. Dla dorosłych przygotowano basen rekreacyjny o wymiarach 15m x 8m i głębokości 1,3 m wyposażony w przeciwprąd natomiast dla dzieci brodzik w kształcie koła o średnicy 6 m i głębokości 50 cm, który stanowi bezpieczną strefę zabawy w wodzie. Dla przyjemnego spędzenia czasu dla wypoczywających dostępne są wygodne leżaki ustawione na plaży basenowej w kolorze piaskowca. Woda w obu basenach jest podgrzewana za pomocą ekologicznych paneli solarnych co pozwala uzyskać latem temperaturę wody nawet do 30 stopni Celsjusza. Wszyscy nasi goście mogą czuć się bezpiecznie pod czujnym okiem wykwalifikowanego ratownika.

Baseny zewnętrzne czynne są od czerwca do września przy korzystnych warunkach pogodowych w godz. 10.00 – 18.00 .

Basen dla gości Imperiall Resort & MediSpa jest bezpłatny.